مشاوره خدمات مالی و حسابداری

مهم‌ترین و اثرگذارترین واحد در هر کسب و کار و یا شرکت تجاری، بخش مالی و حسابداری آن است. تنظیم اسناد و ارائه گزارش    های مالی، ارائه مشاوره به مدیر مجموعه، مشارکت در برنامه‌ریزی، تعیین بودجه در راستای اهداف آتی شرکت، ارزیابی وضعیت بازار، تهیه صورت‌های مالی براساس استانداردهای حسابداری ایران، تهیه گزارش‌های مقایسه‌ای برای مدیران و مدیریت سرمایه در گردش و نقدینگی واحد تجاری از مهمترین وظائف بخش مالی و خدمات حسابداری تمامی شرکت‌ها است.

 با توجه به‌پیچیدگی های امور مالی، امکان انجام این امور توسط افراد مبتدی و یا افرادی که فاقد اطلاعات تخصصی در این زمینه ها هستند میسر نمی باشد و ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد. در نتیجه مراجعه به فرد متخصص و بهره گرفتن از مشاوره خدمات مالی و مدیریت در مراکز معتبر حسابداری ضروری محسوب می‌گردد. وجود یک مشاور آگاه و خبره در همه‌ی زمینه ها، می تواند مسیر حرکت ما را به سمت موفقیت کوتاه تر و آسان تر و احتمال موفقیت را بیشتر کند.

معمولا مشاوران مالی تخصص‌‌های متعددی دارند، اما ایده اولیه این است که به مدیران جهت رسیدن به اهداف مالی که دارند کمک شایانی می‌کنند تا روی منابع شان سرمایه‌ گذاری کنند. این اهداف می توانند شامل نحوه تجزیه و تحلیل صورت مالی، مدیریت بهینه منابع مالی پس‌انداز برای سرمایه‌گذاری، بودجه‌بندی و تولید درآمد باشند. به کمک این مشاوران از استراتژی‌ های بهینه شده مرتبط با تصمیم‌گیری‌ های سرمایه‌ گذاری در جهت رسیدن به اهدافتان اطلاع پیدا می‌کنید.

عمده ترین خدمات قابل ارائه توسط واحد مشاوره مالی شرکت نامی حساب ناربن به شرح زیر هستند:

  • نظارت بر فعالیت هایحسابداری‌ شرکت و ارائه روش ها و خط مشی ها و برنامه های مربوط به فعالیت های حسابداری.
  • بررسی آیین نامه ها و سیستم های مالی شرکت و ارائه راهکارهای مناسب جهت حصول بیشترین منافع برای سازمان.
  • كمك به شركت ها در استخدام حسابدار قابل اطمينان و مجرب و اعزام حسابدار و تامين كادر مالی
  • بررسی و تنظیم گزارشات مالی مهم (سود و زیان و ترازنامه) شرکت و ارائه آنها.
  • نظارت بر تهيه و ارائه گزارش از وضعيت نقدينگي کارفرما.
  • نظارت بر تهيه صورت دارايي هاي ثابت، خرید و فروش و محاسبه استهلاك و ثبت حسابداري مربوطه.
  • نظارت بر تهيه صورت مغايرت حساب هاي بانكي.
  • اجرا و نظارت بر محاسبه حقوق و مزاياي كاركنان به صورت ماهانه و تهيه ليست حقوق و مزايای ماهانه.