ناربن؛ فروش انواع نرم افزارهای سازمانی و ارائه کننده خدمات مشاوره مالی و مالیاتی

نرم افزار crm ایده آل

همه ابزار های لازم برای مدیریت یکپارچه کسب و کار، در اختیار شماست تا به سادگی افزایش فروش داشته باشید.

تصور کنید کسب و کار شما آنقدر جذاب هست که جهت خرید محصولات شما و استفاده از خدمات شما، روزانه تماس های زیادی دارید و کارشناسان شما با سرنخ ها و مشتریان بالقوه زیادی در ارتباط هستند. هریک از این سرنخ ها و مشتریان بالقوه نیاز به پیگیری های منظم و ارتباط موثر دارند تا از شما خرید کنند و پس از آن به مشتری وفادار شما تبدیل شوند. از طرف دیگر با گسترش ارتباطات و محدود بودن زمان، اگر شما در هرجایی که هستید به اطلاعات مشتریان و پروژه ها دسترسی نداشته باشید، احتمالا فرصت هایزیادی را از دست میدهید…

سامانه جامع CRM ایده آل در کنار شماست تا اطلاعات کلیه مخاطبین شما به صورت یکپارچه و گروه بندیشده همیشه در اختیار شما باشد و در هرلحظه به آن دسترسی داشته باشید، حتی از طریق اپلیکیشن تلفن همراه …

نرم افزار سی ار ام ایده آل

اجازه دهید CRM ایده آل به شما یادآوری کند با چه مشتریانی تماس بگیرید ...

ما در کنار شما هستیم تا از معاشرت با مشتریان لذت ببرید ...

سادگی و کاربرپسندی CRM ایده آل به شما کمک می کند تا پیاده سازی و استفاده از نرم افزار در مجموعه شما به سرعت اتفاق بیفتد و کارشناسان شما از همه ابزار های لازم برای ارتباط موثر با مشتریان استفاده کنند.

کسب و کار شما پرسونا و مشخصاتی دارد که می توانید در CRM ایده آل به راحتی پیاده سازی کنید.نرم افزار CRM ایده آل متناسب با نیاز شما قابل چیدمان و پیاده سازی می باشد و قسمت های مختلف نرم افزار از جمله فرایند های کاری و گروه بندی ها و دسترسی ها داینامیک می باشد تا شما CRM خاص مجموعه خودتان را داشته باشید.

همه ابزار های کاربردی مديريت کسب و کار در يک نرم افزار

بازاریابی

مدیریت کمپین‌های بازاریابی

ارائه برنامه بازاریابی به کارشناسان و ارائه گزارش تحلیلی از عمکرد آن ها

مدیریت ارتباطات هوشمند

ارسال و دریافت پیام به صورت تکی، گروهی و اتوماتیک برای مشتریان در مراحل مختلف فرآیند های بازاریابی

مدیریت سرنخ‌ها و فرصت‌ها

کنترل عملکرد کارشناسان بازاریابی

فروش

مدیریت قراردادها

حسابداری فروش

گزارش ساز

خدمات پس از فروش

مدیریت تیکتینگ

مدیریت تماس ها

گارانتی

اتوماسیون اداری

مدیریت منابع انسانی

مدیریت فرایند ها

دبیرخانه و بایگانی

زنجیره تامین

مدیریت تامین کنندگان

مدیریت خرید

انبارداری

تجارت الکترونیک

فروشگاه آنلاین

باشگاه مشتریان

لینک با سایر سیستم ها

راهکار باشگاه مشتریان CRM ایده آل برای حفظ مشتریان شما :

در باشگاه مشتریان CRM ایده آل ، هر مشتری پنل شخصی خود را دارد و می تواند سوابق خود اعم از پروژه ها ، فایل ها امتیاز های کسب شده و … را مشاهده کند و بتواند از امتیاز های خود استفاده و آن ها را خرج کند . هم چنین می تواند پیش فاکتور و فاکتورهای خود را ببیند و برای آن ها پرداخت آنلاین داشته باشد . مشتریان می تواند درخواست های خود را در قالب تیکت نیز در سامانه درج کنند تا کارشناس مربوطه به آن رسیدگی کند . همچنین شما می توانید فرم های نظر سنجی مورد نظر خود را با شکل های متنوع و به صورت داینامیک ، طراحی کنید و در هر مرحله از فرآیند ها برای مشتری ارسال کنید تا با بررسی نظرات ،فرآیندهای خود را بهبود ببخشید. شما می توانید فرم های مد نظر خود را طراحی کنید و با ایجاد چرخه و فرآیند برای هر فرم گردش ایجاد کنید تا به صورت اتوماتیک بخش های مختلف سازمان در جریان کار قرار گیرند.

ارسال SMS و ایمیل به صورت تکی و گروهی و اتوماتیک

شما در CRM ایده آل یک بانک اطلاعاتی کامل و یکپارچه از مشتریان خود دارید که می توانید با اعمال فیلتر های مختلف برای گروهی خاص با متن با نام مشتری ( به صورت اتوماتیک ) می باشد ، ایمیل و SMS ارسال کنید.

قابلیت دسته بندی و گرید بندی مشتریان

شما می توانید بر اساس گرید های مختلف مانند امتیاز کسب شده مشتری ، حجم خرید ، سابقه مشتری و ... مشتریان خود را دسته بندی کنید

تخصیص کد تخفیف به هر مشتری

تولید داینامیک کد های تخفیف براساس کمپین های تبلیغاتی، از ابزار های موثر برای افزایش حجم سفارش مشتریان در CRM ایده آل می باشد که شما می توانید هر کد تخفیف را برای گروهی از مشتریان و همچنین براساس محصول یا گروهی از محصولات خاص ایجاد کنید. قابلیت ایجاد تاریخ انقضا و همچنین محدودیت در تعداد دفعات استفاده به شما کمک می کند تا هدفمند کد های تخفیف را صادر کنید.

طراحی فرآیند های کسب امتیاز به صورت داینامیک

شما می توانید انواع روش های امتیاز گیری براساس موضوعات مختلف برای مشتریان و همکاران و نمایندگان در سیستم ایجاد کنید و مشتریان امتیاز های کسب شده را در باشگاه مشاهده می کنند و با الگوریتم های مختلف می توانند ، امتیاز های خود را خرج کنند.

سایر قابلیت‌های باشگاه مشتریان

  • تخصیص نام کاربری و کلمه عبور به مشتریان به صورت اتوماتیک، تکی و گروهی
  • امکان مشاهده اطلاعات و وضعیت پروژه ها توسط مشتری
  • دانلود پیش فاکتور و فاکتور و حواله خروج
  • مشاهده خلاصه وضعیت مالی و مانده حساب ها توسط مشتری
  • تیکت گذاری برای واحدهای مختلف سازمان توسط مشتری
  • امکان تکمیل انواع فرم های تعریف شده در باشگاه توسط مشتری به همراه گردش در سازمان
  • امکان تعریف انواع پارامترها جهت کسب امتیاز مشتری در باشگاه
  • خرید آنلاین در باشگاه توسط مشتری
  • مدیریت پرداخت آنلاین

درباره ایده آل

شرکت دانش بنيان کارا افزار ايده آل با بيش از 15 سال سابقه در توليد نرم افزار های مديريت کسب و کار، از ابتدا براساس نياز کسب و کارهای مختلف به طراحی و توسعه  نرم افزار CRM ايده آل پرداخته است تا امروز جامع ترين سامانه مديريت ارتباط با  مشتريان براي کسب و کار شما باشد.طراحی نرم افزار CRM ايده آل به صورت دايناميک و  هوشمند برای هر کسب و کار و ارائه ورژن های جديد نرم افزار براساس نياز مشتريان باعث شده  تا شرکت کارا افزار ايده آل به عنوان توليد کننده تخصصی نرم افزار توسط وزارت صنعت، معدن  و تجارت شناخته شود.

برخی از مشتریان سی آر ام ایده آل

درخواست مشاوره خرید سی آر ام ایده آل

favicon

نامی حساب ناربن

شرکت ناربن با آمادگی کافی، تجارب لازم و رویکردی نوین آماده ارائه خدمات به تمامی شرکت ها و سازمان ها می باشد. ناربن موفقیت های خود در ارائه خدمات به بیش از ۹۰۰۰ مشتری را مرهون برقراری رابطه ای دوستانه و مفید با مشتریان خود می داند و با ایده های بدیع در ارائه خدمات در صدد بسط و گسترش این موفقیت است.

اطلاعات تماس

طراحی وبسایت توسط نردوما